Friday, March 20, 2015

Známa fotografka Stanka Hricová: „Pri výbere taxi služieb dám na referencie.“

Fashion fotografka Stanislava Hricová je pre svoje fotografické umenie (nielen) na Slovensku veľmi dobre známa. Na svojom konte má viac ako päťdesiatku titulných strán časopisov, nádherné fotografie v piatich kuchárskych bestselleroch a pravidelne fotí najznámejšie slovenské celebrity, vrátane speváčky Márie Čírovej, herečky Zuzky Fialovej či moderátora Martina „Pyca“ Rauscha. Niet divu, že pracovné skúsenosti, jedinečný štýl práce, ako i vrodený talent,  ju zaradili do slovenskej fotografickej elity.

Stanka je umelcom telom i dušou a medzi jej najväčšie záľuby patrí okrem fotografovania i cestovanie. Rodáčka z Banskej Bystrice okrem nášho hlavného mesta okúsila i život na Ukrajine, v Grécku a aktuálne býva spolu s priateľom vo Švajčiarsku. Kvôli pracovným povinnostiam a rodinným väzbám však na Slovensko pravidelne cestuje, pričom ako dopravný prostriedok na/z letiska veľmi často využíva práve taxi. Aj preto sme jej položili niekoľko tematických otázok.
Stanka, taxi služby, vzhľadom na svoju prácu a aktuálne bydlisko, využívaš pomerne často. Na čo pri ich výbere dbáš?
Priznám sa, že vo veľkom dám na referencie. Ale tak je to už dnes pomaly vo všetkých pracovných oblastiach. Aj ja získavam mnoho klientov na základe referencií. Starostlivosť o zákazníka netreba podceňovať a hlavne neradno zabúdať, že zlá reklama sa šíri oveľa rýchlejšie, ako tá dobrá. (smiech)
Čo je pre teba pri výbere taxi služby dôležité?
Jednoznačne kvalitný servis, PRESNOSŤ, komfort a samozrejme cena. Je neprípustné, aby som nasadla do taxíka, ktorý smrdí po cigaretovom dyme a každú chvíľu sa doslova triasla, že sa po ceste rozpadneme. Pohodlná doprava vždy načas, čistota a možnosť objednania si dopravy vopred vnímam ako obrovské plus.
Čo ťa naopak dokáže rozhodiť?
V minulosti sa mi niekoľkokrát stalo, že mnou zavolaný taxi niekoľko minút meškal, kvôli čomu som na stretnutie prišla neskoro i ja. Úľavy z ceny či nebodaj ospravedlnenia zo strany taxikára som sa samozrejme nedočkala. To ma vie naozaj nahnevať. Rovnako ma dokáže rozladiť, ak taxi neviem zohnať. Našťastie, služby väčšiny taxi spoločností, vrátane Bratislava Airport Taxi, sa už dnes dajú vopred objednať, čo je vzhľadom na môj hektický životný štýl veľká výhoda.

Zdroj foto: Archív Stanislava Hricová