Monday, June 7, 2021

Nechajte sa unášať Viedňou po krásnom modrom Dunaji

 Ak je voda vaším živlom a radi si vychutnávate plavby po hladine riek, máme pre vás výborné tipy na objavovanie Viedne priamo z lode. Pre návštevníkov Viedne je to jedna z lukratívnych príležitostí, ako si prezrieť mesto z iného uhla pohľadu – z hladiny Dunaja.

Rieka Dunaj, ktorá preteká Viedňou, je ideálnou možnosťou pre preskúmanie Viedne z pohodlia lode, romantickej atmosféry člna alebo športovejšieho kajaku.

Z Bratislavy do Viedne vás bezpečne a spoľahlivo dopraví na 4 kolesách luxusných limuzín naša súkromná taxi služba Bratislava Airport Transfers

Najprv si objednáte komfortnú cestu do Viedne a tu si potom „stopnete“ loď pre nezabudnuteľný zážitok, ktorý vám poskytne Dunaj, Viedeň a ich nezameniteľná kombinácia.

Či to bude moderná výletná loď, viedenské vodné taxi, čln, či kajak, necháme vo vašej réžii unášania sa Viedňou po vlnách Dunaja.

Prehliadky mesta po Dunaji

Počas okružnej plavby po ramene Donaukanal a rieke Dunaj si budete vychutnávať rôzne pohľady na Viedeň a tiež kulinárske špeciality viedenskej kuchyne. Tieto vyhliadkové plavby si môžete dopriať 365 dní v roku a počas vybraných významných sviatkov sú doplnené tematickými plavbami so živou hudbou, gurmánskym bufetom a sprievodným programom.

Lode na takúto prehliadku mesta vás čakajú pri moste Reichsbrücke, v prístave Marina Wien, alebo v prístave Wien City na Donaukanal.


prehliadka na lodi po dunaji

Smer národný park Lobau

Z mestskej džungle vás do tej skutočnej džungle prírody prepraví loď tzv. NationalparkBoot.

Z centra Viedne sa doplavíte po Donaukanal až do Lobau, časti Národného parku Donau-Auen chrániacej tunajší lužný charakter krajiny. Túto plavbu a všetky výhľady, čo ponúka, si vychutnáte od mája do októbra.

Aj vodný taxík je žltý

Ak túžite po individuálnej plavbe po Dunaji, súkromnej oslave alebo romantickom nočnom výlete po hladine rieky, prenájom viedenského vodného taxíka vám tieto túžby naplní.

Zároveň tu funguje aj pravidelný žltý vodný taxík, ktorý vás kedykoľvek počas dňa dopraví z centra mesta až k viedenskému vínu.

Výlet motorovým člnom alebo veteránom „Jožkom“

Požičanie motorového člna spolu s kapitánom je tiež zaujímavou možnosťou, ako si pozrieť Viedeň z vodnej hladiny vo veľmi komornej atmosfére. V kombinácii s vybraným vodným športom to bude veľmi atraktívne spestrenie vašej individuálnej plavby po Dunaji.

Pre milovníkov histórie a nostalgie budú úžasné momenty plavby historickou, motorovou loďou „Josef“, ktorú si môžete prenajať na individuálne výlety do vybraných častí Viedne (Nußdorf, Greifenstein, Tulln, Orth alebo po toku Donaukanal).

Večerná romantika v člne

Romantické plavby na člne za svitu mesiaca, počas ktorej objavujete tajuplný Alte Donau (Starý Dunaj), sa hodí nielen pre zamilované dvojice.

Počas letnej sezóny poskytujú viaceré spoločnosti prenájom člnov, aby sa obyvatelia aj návštevníci vydali na plavby pod rúškom noci a najlepšie počas splnu mesiaca.

Pádlovanie po Dunaji

Ak dostanete chuť na pádlovanie, nech sa páči. Rozhodnite sa pre plavbu na kajaku od Starého Dunaja cez Nový Dunaj, s krátkou zastávkou na Donauinsel, až po park Donau Park a výstup na vežu Donauturm.

Starý Dunaj, Donauinsel alebo Donaukanal – Dunaj je vo Viedni skrátka všade. Viedenčania si prítomnosť Dunaja užívajú na rekreačné účely, pre rôzne hry a športovanie a tiež tu trávia voľný čas v kaviarňach, baroch a reštauráciách.

Poznámka: Vzhľadom na obmedzenia v súvislosti s „COVID-19“ sa o aktuálnej situácii a prípadných obmedzeniach pre turistov informujte priamo na internetových stránkach mesta Viedeň.

Ústretovosť a priateľskosť taxi služieb

Ako kapitán na lodi, tak sa aj my postaráme o našich klientov.

Odbornosť, spoľahlivosť a skúsenosti patria k prioritám našich vodičov. Preto transfery Bratislava (letisko alebo centrum mesta) – Viedeň (letisko Schwechat alebo centrum mesta) zabezpečujú výhradne rodinní príslušníci a vodiči s dostatočne dlhými skúsenosťami.

Zdvorilosť, ústretovosť a priateľský prístup sú ďalšími silnými stránkami, ktoré oceňujú naši klienti, ktorí cestujú za svojimi súkromnými výletmi aj obchodnými cieľmi.

Objednajte si váš taxík ľahko a jednoducho online a náš vodič vás bude čakať na mieste tak, ako si to budete priať.


Zdroje: www.wien.info, www.shutterstock.com