Monday, October 16, 2023

Zbavte sa strachu z lietania s taxi Bratislava Schwechat

 Radi by ste spoznali nové krajiny, no dá sa tam dostať len lietadlom? Šéf vás vyslal na zaujímavý kongres do zahraničia letecky? Pred každou exotickou dovolenkou pociťujete stres a obavy? Strach z lietania je dôvodom, prečo si niekto neplní cestovateľské sny alebo nechodí na odborné medzinárodné stretnutia. Taxi služba Bratislava Airport Taxi sa stará o komfortné cesty klientov na letisko Schwechat alebo Bratislava a poradí aj tipy na strach z lietania.

Obavy pred cestou lietadlom má vraj omnoho viac ľudí, ako si myslíme. Dôvody pre strach z lietania môžu byť rôzne - od strachu z turbulencií, cez zdravotný stav, klaustrofóbiu až po fakt, že lietadlo nemáte pod kontrolou.

Niekedy sa aj cestujúci v taxi Bratislava Schwechat z Bratislavy na letisko Bratislava alebo na letisko vo Viedni zdôveria, že mája isté obavy z lietania. Psst, no niekedy to na nich jasne vidieť.

Dobrou správou je, že strach je imaginárny a existujú možnosti a postupy, ako strach z lietania (odborne nazývaný aviofóbia) prekonať alebo aspoň zmierniť počas samotného letu.

samotného letu

1. Obmedzte kofeín a cukor

Kávu a sladené nápoje radšej obmedzte a pite veľa vody, ovocné alebo zeleninové šťavy. Rovnako, nie je dobrým riešením alkohol. Namiesto povzbudenia môže zvýšiť úzkosť.

Pred odletom alebo na palubu si vyberte radšej čerstvé ovocie, nutrične výdatné potraviny, polievky, tmavú čokoládu. Pokojne si doprajte kamilkový čaj.

Predtým, ako užijete lieky na nevoľnosť, pozrite si aj ich vedľajšie účinky.

2. Choďte na to vedecky a cez čísla

Pár dní pred cestou si prečítajte informácie o lietaní a celkovom "procese", ktorý vás čaká pred letom a aj počas neho. Pokojne si môžete pozrieť štatistiky ohľadom bezpečnosti lietania, ktoré vás oproti vašim domnienkam možno príjemne prekvapia.

3. Odhaľte dôvod strachu

Čo je hlavným dôvodom vašich obáv z lietania? Je to strach z výšok, z uzatvorených priestorov, z turbulencií? Je to negatívny zážitok z lietania v minulosti?

Zamyslite sa nad tým, prípadne vyhľadajte rady odborníkov, aby ste zmiernili spúšťače strachu z lietania a prekonali samotný strach.

4. Zoznámte sa s lietadlom a s posádkou

Prečítajte si informácie o skutočnom pôvode turbulencií a čo naozaj spôsobujú.

Pri výbere miest na sedenie si zvoľte miesta v prednej časti lietadla, kde cítiť turbulencie menej. Tiež si premyslite, či je pre vás lepšie sedenie pri okne alebo do uličky.

Ak máte možnosť, nastúpte do lietadla medzi prvými, prezrite si vnútro lietadla, zoznámte sa so stevardmi. Pokojne im povedzte o vašich obavách.

5. Strávte čas v lietadle nejakou aktivitou

Dobre urobíte, keď si do lietadla vezmete knihu, krížovky alebo diár. Vyberte si to, čo vás baví. Či budete čítať počas letu knihu, sledovať seriál alebo lúštiť krížovku, je na vás.

Dôležité je, aby ste vašu myseľ zamestnali a nevracali sa k nepríjemným myšlienkam o samotnom lete a strachu. Ideálnym spôsobom je časť letu doslova prespať.

6. Naučte sa dychové cvičenia

Dychové cvičenia sú vynikajúcim pomocníkom pri prekonávaní akýchkoľvek strachov, obáv či stresových situácií.

Ideálne je, keď si dychové cvičenia natrénujete počas dní pred odletom. Potom ich použijete v správny čas na letisku alebo v lietadle.

Dokonca existujú aplikácie, ktoré vám pomôžu s dychovým cvičením. Zaobstarajte si ich dopredu.

7. Vezmite si spoločníka

Keď cestujete lietadlom s priateľmi, rodinou alebo známymi, cestu môžete stráviť v príjemnom rozhovore. Zároveň vám pomôže a bude vašou oporou počas všetkých fáz letu, prípadne počas medzipristátia, ak cestujete na väčšie vzdialenosti.

8. Začnite lietať na kratšie vzdialenosti

Tréning robí majstra a je to možné využiť aj v prípade strachu z lietania. Naplánujte si na začiatok krátke lety do európskych destinácií, kde sa pocity paniky, úzkosti a nervozity dajú skôr zvládnuť.

Ak vás čaká dlhá cesta, rozdeľte si ju podľa možností na kratšie lety. Prestávky počas letov využijete na prechádzku po letisku, na ponaťahovanie tela či na jedenie alebo obľúbený drink.

9. Urobte si plán dovolenky

Zasnívajte sa o tom, čo vás čaká počas nasledujúcich dní a čo by ste chceli zažiť. Alebo to vezmite pragmatickejšie a robte si v lietadle plán na obchodné stretnutie či kongres.

Rozmýšľajte o tom, čo chcete robiť, ako si budete vychutnávať dni voľna, aké dobrodružstvá si chcete dopriať. Pokojne si môžete zobrať pero a papier a robiť si krátke poznámky.

Ak máte skúsenosti z viacerých pre vás "hrozných" letov a odporúčané tipy nepomáhajú, vyhľadajte odbornú poradenskú pomoc.

hrozných letov

Bez stresu na letisko s taxi Bratislava Schwechat

Bola by škoda, keby ste si nevychutnali exotickú dovolenku, nesplnili vaše sny o vzdialených destináciách či prešvihli výnimočnú vedeckú konferenciu kvôli strachu z lietania.

Jednou z možností, ako zredukovať stres z letu, je aj pokojná a spoľahlivá taxi služba. Podľa dohodnutého miesta a času vás profesionálny šofér taxi transfer Vienna Bratislava vyzdvihne a vy už len vystúpite z komfortného taxi pred odletovou halou.

Transferové taxi služby z Bratislavy do Viedne a späť sú vám plne k dispozícii 24 hodín denne, 365 dní v roku. Pre turistov aj pre obchodných cestujúcich, ktorí sa denne vydávajú za novými zážitkami či pracovnými cestami.

Zdroje:

https://www.shutterstock.com

https://zdravie.pluska.sk/zdravy-zivot/trpite-aviofobiou-8-tipov-ako-ovladnut-strach-lietania

https://dromedar.zoznam.sk/cl/11170/1540125/Strach-z-lietania-navzdy-minulostou--Tychto-10-rad-zarucene-funguje

https://blog.fischer.sk/rady/ako-prekonat-strach-z-lietania

https://www.forbes.sk/strach-z-lietania-sa-da-prekonat-tu-je-5-tipov-ako-sa-oslobodit-uzit-si-pobyt-na-palube/