Thursday, December 7, 2023

S Bratislava Airport Taxi za najkrajšími vianočnými trhmi do Viedne

Vo vzduchu to už cítiť - nadišiel čas na najkrajšie vianočné trhy vo Viedni. Možno je to druh mágie, čo láka turistov i domácich prežiť advent vo Viedni. Neváhajte ani chvíľu - Vianočné trhy vo Viedni začali už 10.11.2023 a taxi Bratislava Vienna tam chodí každý deň - 365 dní v roku. Čarovné vianočné svetielka, chuť vianočného punču a ligot vianočných ozdôb od výmyslu sveta vás spontánne ponorí do vianočnej nálady magickej Viedne.

Vianočnú náladu cítiť z každého kúta európskej metropoly - od tradičných trhov, cez klziská i vianočné výstavy. Či ste na Vianočných trhoch vo Viedni prvýkrát, alebo sem chodievate pravidelne každý rok, vždy si nájdete čosi nové, čosi nezvyčajné, čosi kúzelné, čo vás ponorí do neopakovateľnej vianočnej atmosféry.

Tip pre vás: Objednajte si online transferovú taxi službu Bratislava Airport Taxi, ktorá vás z Bratislavy do Viedne odvezie v pohodlných limuzínach a užívajte si všetky lákadlá a špeciality Vianočných trhoch v pokoji - bez sledovania cestovných poriadkov či parkovacích miest.

vianočné trhy Viedeň


A teraz si už poďme pozrieť, kde sa zastaviť počas adventu vo Viedni:

Začnite v úplnom centre - Viedne aj viedenských Vianočných trhov

Hneď ako prejdete metrovým oblúkom so sviečkami pri vchode na vianočný trh námestia Rathausplatz, podľahnete magickej atmosfére Vianoc (aj keby ste mali pohnútky ako Grinch).

Vianočné gule a dekorácie, ozdoby na vianočný stromček i regionálne remeselné výrobky budú priťahovať vaše pohľady. Vaše chuťové poháriky budú dosť provokujúco opantávať vône vianočného punču, pražených mandlí a jabĺk v karameli.

Romantiku adventného večera zdvojnásobí korčuľovanie v pôsobivo osvetlenom radničnom parku. Zamilovaným je venovaný špeciálny strom - Herzerlbaum. Deti sa rozbehnú na 12-metrový kolotoč alebo priamo do vianočného sveta s vláčikom, betlehemom i malým klziskom.

Vianočné dedinky v centre Viedne

Ďalším tradičným "punktom" vianočnej Viedne je vianočná dedinka na námestí Maria-Theresien-Platz, medzi Umeleckohistorickým a Prírodovedným múzeom. Viac ako 70 vianočných stánkov vás priláka remeselnými výrobkami, originálnymi darčekmi i miestnymi kulinárskymi špecialitami.

Podmanivá vianočná dedinka vyrastie v areáli Viedenskej univerzity. Niet sa čomu čudovať, že sa tu vyskytuje dosť veľa predvianočne naladených študentov. Vďaka nostalgickým kolotočom, detským vláčikom či curlingovej dráhe sem chodia i rodiny s deťmi.

Za hudbou na tradičné viedenské trhy

Tradícia vianočných trhov Altwiener Christkindlmarkt auf der Freyung v centre mesta sa píše už od roku 1772. V celej svojej sláve i lesku pokračuje naďalej jedinečnou ponukou remeselných výrobkov, sklenených vianočných ozdôb i typických betlehemov. Okrem preplnených vianočných stánkov vás očarí slávnostná adventná hudba, ktorá sa rozoznie s príchodom večera.

Vianočná hudba a zborový spev vás bude sprevádzať i na vianočnom trhu Weihnachtsmarkt Am Hof.

Vianočná atmosféra s nádychom "fair" a ekológie

Pokiaľ dávate prednosť hodnotám ako regionálne, "fair", ekologické alebo udržateľné, navštívte Art Advent - Kunst & Handwerk am Karlsplatz. Vianočný trh sa nesie v znamení ručných prác, umeleckých inštalácií, vystúpení živých kapiel, programov pre deti, ale aj bio-certifikovanej gastroponuke.

Iným tipov pre vianočné trhy s prívlastkom ekologické je Weihnachtsmarkt am Spittelberg v idylických malých uličkách štvrte Biedermeierviertel.

"Cisárske" Vianoce pred zámkami

Vianočné trhy tradičných remesiel, ručne robených remeselných výrobkov, vianočné koncerty a atraktívne programy pre deti, vrátane tradičného Hof-Karussell, dotvorí neopakovateľnú imperiálnu atmosféru Vianoc pred zámkom Schönbrunn.

Máte radi barok? Palác Belvedere a pokojný vianočný trh s ikonickými remeselnými výrobkami i kulinárskymi špecialitami v zámockých záhradách bude pre vás ideálnym spojením pre advent vo Viedni.

Hľadáte skôr pokojnejšiu vianočnú atmosféru? Zájdite na adventný trh do Lichtenštajnského záhradného paláca.

Za vianočnou náladou do záhrady

Prechádzka viedenskou záhradou sa hravo zmení na pokojné prezeranie vianočných stánkov, keď si z bohatej ponuky adventu vo Viedni vyberiete vianočný trh v Türkenschanzpark.

Špecialitou vianočných trhov v záhradách Blumengärten Hirschstetten sú nielen biopotraviny a nápoje či regionálne pochúťky, ale aj vianočná výstava. Tohoročným motívom výstavy sú vianočné rozprávky.

Netradičné vianočné trhy

Vianočná dedinka na námestí Stephansplatz sa nesie v duchu rozjímania a tradícií, ktorú prezentuje ponuka výrobkov vyslovene len z Rakúska.

Počas adventu sa záhrada Palais Auersperg premení na vianočnú zimnú krajinu, kde sa chodí po interesantný kulinársky, hudobný aj umelecký zážitok.

Adventný trh so štipkou vzrušenia? Choďte priamo na Wintermarkt am Riesenradplatz, ktorý sa toho roku nesie pod heslom "Der Prater rockt" - synonymum vzrušujúceho zábavného programu, kulinárskych skvostov a živej hudby (vrátane gospelu, soulu či popu) pre čarovný zimný svet.

Vianočné čaro s vidieckym nádychom poskytne adventná dedinka Almadvent a pivný punč ochutnáte na mestskom vianočnom trhu v areáli pivovaru Ottakringer.

Tip pre turistov: Online sprievodca mestom Viedeň má aj špeciálnu prechádzku po vianočných trhoch v časti Walks & Guides.

mestský vianočný trh vo Viedni


Na letisko alebo za vianočnými trhmi s taxi Bratislava Vienna

Transferová taxi služba Bratislava Airport Taxi poskytuje spoľahlivé a bezpečné taxi služby z Bratislavy (centrum mesta alebo letisko) do Viedne (centrum mesta alebo letisko Schwechat), ale aj na letisko do Budapešti a na letisko do Prahy.

Čaká vás služobná cesta alebo dovolenka s odletom z týchto letísk? Rezervujte si vašu pohodlnú jazdu na letisko (až pred odletovú halu) a buďte tam bez stresov a načas.

Tip na vianočné trhy: Vychutnajte si predvianočný čas na Vianočných trhoch i v týchto mestách -

Bratislava (23.11. - 31.12.2023 s krátkou pauzou 24.12. - 26.12.2023), Viedeň (10.11.2023 - 4.1.2024), Budapešť (24.11. - 31.12.2023), Praha (25.11. - 24.12.2023).

 

Zdroje:

 

https://www.shutterstock.com

https://www.wien.info/de/essen-trinken/maerkte/weihnachtsmaerkte-365008?utm_source=facebook&utm_medium=social&fbclid=IwAR3cgCuVTamLGaWChgzCqBxpl776RLF4vShaxii9Y3ykrD-7UGFfYkmWwA4