Tuesday, December 19, 2023

Prežite skvelý Silvester s tipmi Bratislava Airport Taxi

 Silvester vo Viedni alebo Silvester v Bratislave? Ťažké rozhodovanie? Ľahké riešenie. S taxi Bratislava - Vienna môžete byť tam aj tam - dnes aspoň virtuálne. Vždy, keď potrebujete odviezť z Bratislavy do Viedne a späť, tak si objednajte transferovú taxi službu Bratislava Airport Taxi/Transfers.

Na trase Bratislava (centrum mesta alebo letisko) - Viedeň (centrum mesta alebo letisko Schwechat) vozíme niekoľko desiatok klientov každý deň - 365 dní v roku.

Dovolenky, služobné cesty, odborné kongresy a zahraničné výstavy - kdekoľvek sa vďaka Bratislava Airport Taxi dostanete komfortne (v luxusných limuzínach), bezpečne a včas.

Vďaka pár klikom na online rezervácii si rezervujete pohodlné a spoľahlivé transferové taxi, ktoré vás odvezie z miesta dohody do vášho požadovaného cieľa.

Možno na koniec roku už veľa necestujete a možno naopak. Čím vás môže prilákať na Silvestra Viedeň a čím Bratislava? Pozrime sa spoločne podľa odporúčaní tunajších turistických bedekerov, čo si pripravili mestá na Dunaji pre návštevníkov nezabudnuteľného záveru roka:

Silvester vo Viedni

Silvester sa vo Viedni oslavuje po celom meste. Najviac je to viditeľné na tzv. Silvesterpfad v centre Viedne, kde sa tancuje valčík, ale aj v koncertných sálach, štátnej opere či v niektorom z početných barov.

silvester vieden 2023

Svetoznámy Silvesterpfad

Na Silvestra máte pocit, že sa celá Viedeň pohybuje v rytme valčíka. Od 14.00 hod do 02.00 hod sa práve na tzv. Silvesterpfad odohráva tá najlepšia zábava. Tanečné show rôznych hudobných štýlov, početné stánky s punčom, sektom i kulinárskymi špecialitami vytvárajú správnu silvestrovskú oslavu nového roka i života.

Silvesterpfad sa tiahne od Freyungu cez námestie Am Hof, Graben, Stephansplatz a Kärntner Straße na Neuer Markt. Dokonca tu tanečné školy ponúkajú základný kurz valčíka, aby sa neskôr Graben premenil na tanečnú sálu pod holým nebom.

Viedenský ľadový sen na vám splní na ľadovej ploche na námestí Rathausplatz, kde sa môžete do nového roku prekorčuľovať.

Polnoc privítajú návštevníci zvukmi Donauwalzer od Johanna Straussa a Pummerinu (známeho zvona v Dóme sv. Štefana, ktorý zvoní len pri zvláštnych príležitostiach).

Silvester na Dunaji

Silvestrovský deň môžete prežiť aj plavbou na lodi po Dunaji. Dôležité je, aby ste si ju čím prv rezervovali.

Impozantné výstavy a pompézne viedenské galavečery

Unikátne výstavy, množstvo koncertov, operných a operetných klenotov a tiež hudobné vrcholy - muzikál Rebecca a Rock Me Amadeus - The Falco Musical čakajú na všetkých, ktorí chcú privítať nový rok netradične, kultúrne a hudobne.

Pokiaľ túžite prežiť Silvester v trojštvrťovom takte viedenských valčíkov, výnimočné príležitosti ponúkne Silvestrovský galavečer vo viedenskej Radnici, v historickom Palais Auersperg alebo na zámku Hofburg.

Samozrejme, vaša silvestrovská noc môže pokračovať v niektorom z početných a štýlových barov, nočných podnikov či reštaurácií.

Tradičný Netopier a koncert Viedenskej filharmónie

K tradičným predstaveniam Viedenskej štátnej opery patrí opereta Johanna Straussa - Fledermaus (Netopier). Ak by ste nezohnali lístky priamo do opery, údajne sa bude aj vysielať naživo na veľkoplošnej obrazovke.

Ďalším exkluzívnym zážitkom je už Novoročný koncert Viedenskej filharmónie (1.1.), ktorý vďaka televíznemu prenosu sleduje nielen celá Viedeň, ale aj kus zahraničia - v pohodlí domova alebo v hoteloch pri dopoludňajšom brunchi po poriadnej silvestrovskej noci.

Silvester v Bratislave

Odložte ovládač od televízora, vypnite sociálne siete a zamiešajte sa počas silvestrovskej noci do víru veľkomesta.


ohnostroj vieden 2023

Kultúra na 3 rôzne spôsoby

Skvelým silvestrovským tipom pre milovníkov muzikálov je THE BODYGUARD. Moderné prevedenie, unikátne skladby Whitney Houston, pôsobivé tanečné choreografie a svetelné efekty sprevádzajú známy príbeh speváckej divy a jej bodyguarda.

Vedeli ste, že aj Slovenské národné divadlo si pripravilo jedinečné predstavenie svetovo známej operety Netopier od Johanna Straussa, podobne ako je to vo Viedni? Veselé predstavenie bude tých správnych spôsobom, ako stráviť záverečný deň roku.

Máte radi klasickú hudbu? Na sviatočnú atmosféru vás naladia Silvestrovské koncerty Slovenskej filharmónie, počas ktorých zaznejú diela od takých umelcov ako Johann Strauss ml., Emmerich Kálmán, Franz Lehár, Franz von Suppé či Gejza Dusík.

Silvestrovský beh cez 4 mosty

Už počas dopoludnia (o 10.00 hod) čaká všetkých aktívnych bežcov Silvestrovský beh cez bratislavské mosty. Trať dlhá približne 11 km povedie cez Prístavný most, Most Apollo, Starý most a Most Lanfranconi. Doprajte si na Silvestra dávku aktívneho pohybu.

Silvestrovská noc na zámku alebo v hoteli

Zabavte sa veľkolepo počas Silvestra na Smolenickom zámku. Zámocká atmosféra, tanečné parkety a vynikajúce špeciality tunajšej kuchyne sa postarajú o váš nezabudnuteľný zážitok s príchodom nového roku.

Podobnú zábavu sľubujú aj rôzne balíky Silvestrovských pobytov v bratislavských hoteloch. S rodinou, s partnerom alebo s partiou priateľov si určite vychutnáte celé pobytové menu, aby ste privítali nový rok výnimočne a príjemne.

Zábava do nového roku v baroch a nočných podnikoch

Nechajte sa pohltiť skvelou hudbou, ktorá roztancuje všetky bunky vášho tela a opantávať chuťou drinkov od výmyslu sveta počas celej silvestrovskej noci. Krátku pauzu v burácajúcej zábave urobíte len o polnoci, kým zaprajete nový rok tým, na ktorých vám záleží. Hneď potom budete pokračovať až do rána bieleho. Lebo aj to je súčasť poriadnej silvestrovskej oslavy v bratislavských lokáloch a baroch.

Prežite krásne a nezabudnuteľné chvíle počas Silvestra. A v novom roku vás radi privítame na sedadle luxusných limuzín, komfortných mikrobusov aj autobusov Bratislava Airport Transfers a Bratislava Airport Transfers pri vašich cestách (nielen) na letisko do Bratislavy, Viedne, Budapešti a Prahy.

Zdroje:

https://www.shutterstock.com

https://eventland.eu/sk/bratislava-sk/silvester/

https://www.wien.info/de/aktuell/weihnachten/silvester-358870

https://travelcontinent.at/wohin-zu-silvester-in-wien-tipps/