Monday, December 20, 2021

Ochutnajte vianočný punč vo Viedni – smelo a bezstarostne

Výlet do Viedne je dobrý nápadom vždy, ale v predvianočnom čase má ešte akési zvláštne kúzlo. Romantická atmosféra vyzdobenej Viedne a viedenské vianočné trhy patria k Viedni ako Dóm sv. Štefana, Práter či viedenský rezeň. Na pravé vianočné trhy do Viedne vás pohodlne a spoľahlivo odvezie naša súkromná taxi služba.

Kto by odolal zvodnej vôni domáceho punču, regionálnych sladkých maškŕt a nespočetnému množstvu svetielok naprieč celou Viedňou? No málokto.

Už neváhajte ani chvíľu - objednajte si komfortnú taxi službu Bratislava Airport Taxi a vydajte sa objavovať vianočné zázraky do Viedne.

Jediné, čo budete cestou tam riešiť, bude rozhodnutie, ktoré vianočné trhy navštívite ako prvé, druhé, tretie...ponuka je skutočne bohatá a lákavá.

Veď od polovice novembra až do Vianoc sa mnohé z najkrajších a najznámejších viedenských námestí premenia na skutočné vianočné dedinky.

viedenske namestia

Vianočné trhy pri zámku Schönbrunn

Pokojne začnite vašu tour de vianočnými trhmi vo Viedni pri jednej z najznámejších pamiatok mesta. Impozantný zámok Schönbrunn je výborným miestom pre vianočný trh s bohato ovešanými stánkami, z ktorých sa šíria omamné vône Vianoc.

Exkluzívny tovar, ako ručne robené regionálne výrobky, láskyplné vianočné ozdoby či hračky tvoria hlavnú ponuku predajcov. Tie sú prepletené sladkými, štipľavými a slanými pokušeniami, ktoré číhajú na každom kroku. Tomu by neodolala ani samotná cisárovná Sisi.

Vianočné tradície starobylého Freyungu

Ak hľadáte čistú tradíciu Vianoc, choďte na vianočný trh Freyung. Tu na vás dýchne tradícia zmiešaná s históriou, veď priamo v srdci Viedne funguje od roku 1772. A samozrejme, neodolateľná a bohatá ponuka okolo 60 stánkov s kvalitnými remeselnými výrobkami a fantastickými maškrtami pre vaše kulinárske zážitky.

Skutočnou novodobou atrakciou sú obrovské svietiace vianočné gule, rozmiestnené v rámci trhu.

Pestrý sprievodný program vianočných trhov Freyung splní priania malým aj veľkým. Ak by ste sem chodili každý deň, ani si nestihnete uvedomiť, ako rýchlo ten čas do Štedrého dňa preletí.

Advent na námestí Karlsplatz

Pôsobivá kulisa Karlskirche nie je isto jedinou výnimočnou súčasťou tohto vianočného trhu. Prvé husle tu hrá totižto viac ako 25-ročná tradícia najvyššej úrovne regionálnej kvality. Regionálne produkty miestnych výrobcov a remeselníkov i lokálne biopotraviny s puncom tej najlepšej chute tu číhajú na nepripravených návštevníkov a lákajú ich do svojich omamných pút. Jaj, ďalšia výzva adventu vo Viedni.

Isto tu zotrváte dlhšie, keď sa začne niektoré z množstva hudobných vystúpení alebo vás osloví niektorá z výstav. Prípadne vás vaše dieťa zatiahne do detskej mini zoo.

Ovocný punč na Spittelbergu

V úzkych biedermeierovských uličkách vyrastie počas adventu pravá vianočná dedinka. Romantické uličky vytvoria miesto pre viac ako 100 rozmanitých vystavovateľov. Ani jeden stánok nie je taký istý ako ten druhý. No kým to všetko prejdete, budete naplno presiaknutý kúzlom viedenských Vianoc.

A áno, určite ochutnajte pražené mandle alebo Beerenpunsch (punč s bobuľovým ovocím). Potom nám napíšte, ako vám chutil.

Vianočná dedina Viedenskej univerzity

Aj keď nemáte študentský preukaz či iný dôvod, prečo prísť na Viedenskú univerzitu, v advente je to iné. Veľký vnútorný dvor univerzity sa totižto premení na trhy, kde objavíte (takmer) všetko, po čom volá vaše vianočnou náladou opantané srdce.

Vo viac ako 50 stánkoch vám budú ponúkať ručne robené výrobky, množstvo tipov na darčeky a lákať k prežitiu ďalšieho kulinárskeho zážitku.

Idylickú náladu dotvorí množstvo svetiel, nezameniteľné vône a správna hudba. Napíšte si do zoznamu vianočných trhov vo Viedni aj vianočnú dedinu Viedenskej univerzity.

Váš vianočný sen na Radničnom námestí

Vari najpopulárnejší a najžiarivejší a najpompéznejší vianočný trh sa každý rok rozloží na námestí Rathausplatz a v okolitých parkoch. Širokú a pestrú ponuku stánkov je naozaj dosť ťažké opísať, no skúsime len 3 slovami - veľa, veľa, veľa.

Vďaka veľkému osvetlenému oblúku pri vstupe, nespočetných nasvietených stánkov a očarujúco osvetlených stromov a budov v parku sa toto miesto premení na obrovské pestrofarebné svetelné more.

O niečo malebnejšiu atmosféru dostane práve pod rúškom noci. Zostaňte v atmosfére radničných vianočných trhov aj do neskorých večerných hodín. My vás radi odvezieme naspäť do Bratislavy aj potom.

Poznámka: Aj počas tohto obdobia isto rešpektujte opatrenia v súvislosti s COVID-19 a dopredu sa o nich informujte na internetových stránkach mesta Viedeň.

namestie vo viedni

Taxi na letisko do Bratislavy alebo na Schwechat

Možno chcete ukázať vašim obchodným partnerom vianočnú Viedeň. Možno vás ale v decembri čaká dôležitá služobná cesta, ktorá začína cestou na letisko Bratislava alebo na letisko Schwechat.

Pre vašu pokojnú, bezpečnú a včasnú dopravu na letisko si taktiež objednajte taxi transfer službu taxi vienna bratislava, ktorá je pre klientov v dispozícii 7 dní v týždni, 24 hodín denne

Aby ste v pohode a na čas stihli vaše služobné cesty, obchodné stretnutia alebo súkromné výlety aj počas takého stresujúceho mesiaca akým je december, prenechajte starostlivosť o vašu osobnú prepravu na našu taxi službu.

A potom sa určite nájde čas aj na prechádzku niektorým z chýrnych viedenských vianočných trhov a bezstarostnú ochutnávku vianočného punču.

Kúsok pravého čara vianočnej Viedne si nezabudnite priniesť domov. Isto sa vám v týchto časoch zíde.

Zdroje: 

https://www.shutterstock.com/, 

https://www.wien.info/de/einkaufen-essen-trinken/top-picks-weihnachtsmaerkte-wien-361660