Monday, September 13, 2021

S rodinou do Viedne? 5 tipov Bratislava Airport Taxi pre rodinný výlet s úžasnými zážitkami

Výlet do Viedne pre rodiny s deťmi môže byť poriadnou výzvou a zároveň dobrodružstvom. Koľko schodov vedie na Dóm sv. Štefana? Aké oblečenie nosili Habsburgovci? Dá sa vo Viedni zatrénovať parkour? Klišé veta, ale Viedeň má bohatý program šitý na mieru aj pre malým výletníkom, ktorí radi objavujú a skúmajú neznáme miesta všetkými zmyslami.

Najprv sa bezpečne a pohodlne odvezte na plánovaný či neplánovaný výlet do Viedne s našou transferovou taxi službou Taxi Vienna Bratislava a hneď sa vyberte za atrakciami, pri ktorých vaše deti ani raz nepovedia: „To je nuda. Poďme už preč.“

Takže 3,2,1...začíname výlet naprieč Viedňou, ktorý si vaše deti (spolu s vami) naplno užijú a budú sa sem chcieť určite vrátiť. Kedykoľvek počas roku a za každého počasia. Rovnako, ako môžete využiť naše taxi služby 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Poriadny hurhaj v Prátri

Poďme hneď na úvod do svetoznámeho, farebného a dobrodružného Prátra. Viac ako 250 stánkov a atrakcií – od tradičného kolotoča cez vlak duchov až po ultramoderné zábavky - „zamestná“ rodinu s deťmi aj na celý deň.

Zábavné akcie a komentované prehliadky na rôzne témy vás vtiahnu ešte hlbšie do atmosféry parku a isto neodoláte ani ponuke kaviarní, reštaurácií, bufetov a zmrzlín.

Keď si na chvíľu budete chcieť dať pauzu od toho virvaru, dajte si jednu jazdu na historickom ruskom kole, ktoré vás vyvezie 60 metrov nad celý „cirkus“ s výhľadom na celé mesto Viedeň.

Ešte k tomu pridáte múzeum Madame Tussauds a domov si donesiete fotografiu s Angelinou Jolie, Justinom Bieberom alebo Michaelom Jacksonom. Ako selfie foto na instagram sa to bude hodiť, či?

Za zvieratami z celého sveta do viedenskej ZOO

Ríša zvierat láka detí veru poriadne. Ukážte im teda najstaršiu a zároveň jednu z najmodernejších zoo na svete, ktorú zoo fajnšmekeri zvyknú označovať aj ako najkrajšia zoo na svete.

Miesto, kde žije viac ako 700 druhov zvierat v priestranných ohradách navrhnutých tak, aby boli v blízkosti prírody. Sibírske tigre, hrochy, pandy, indické nosorožce sú len zlomok atraktívnych druhov zvierat, ktoré tu môžete pozorovať.

Ponorte sa do rôznych živočíšnych ríš od Antarktídy až po trópynechajte sa vlákať do dažďového pralesa, do akvária a terária s koralovým útesom alebo sledujte orangutany skákajúce z povrazu na povraz a koaly pochutnávajúce si na eukalyptových listoch.

Zúčastnite sa na kŕmení rôznych druhov živočíchov a okoreňte si vašu návštevu zoo aj takýmto zážitkom. Váš smäd a hlad zaženiete v gastronomických zariadeniach, kde nechýbajú ani rakúske špeciality.

A keď už nebudete vládať chodiť po areáli zoo s rozlohou 17 ha pešo, nasadnite na vláčik a vyberte sa na panoramatickú jazdu. Top zážitkom bude pre vás i vaše deti nočné pozorovanie divej prírody so špeciálnym zariadením na nočné videnie. Už ste na ceste do viedenskej ZOO?

viedenska zoo


Detský Schönbrunn a labyrint v jeho záhradách

Snívajú vaše deti o dávnych dobách z čias cisárovnej Sissi alebo ich zaujíma život na honosných zámkoch? Vitajte v Detskom múzeu zámku Schönbrunn. To bude tým správnym miestom, kde dostanú odpovede na ich všetečné otázky: Ako sa obliekal cisár, cisárovná a ich deti? Ako bol prestretý cisársky stôl? Aké mali vtedy hračky?

I vaše deti si môžu prehliadku zámku skutočne vychutnať. 12 miestností na prízemí zámku Schönbrunn sa točí okolo života na cisárskom dvore v 18. storočí, teda v dobe Márie Terézie.

Hravou formou nahliadnu pod pokrievku zámockého života a sami budú odhaľovať lesk i biedu tých dôb. A potom hor sa do zámockých záhrad.

Kedysi sa tu producírovala cisárska rodina, dnes je to miesto zábavy a oddychu pre všetkých okoloidúcich a hlavne deti. Bludisko a ihrisko Labyrinthikon spestria vašu prechádzku zámockými záhradami a vaše deti vtiahne do sveta objavovania a experimentovania na špeciálne upravených hracích miestach. Proste história a zábava v jednom.

schonbrunn

Gazdovanie po viedensky

Z honosných priestorov a života cisárov skočíme rovno do blata. Pozývame vás a vaše deti totižto spoznávať a chápať prírodu priamo na farmu.

Prvá viedenská farma je miestom, kde vaše deti spoznajú a zblízka zažijú hospodárske zvieratá. Na ukážkovej farme s ekologickým chovom stretnete kone, ošípané, kozy, ovce, kravy, králiky, sliepky, kačice i husi. Každý druh má svoju stajňu s malým dvorom.

Počas zaujímavej prehliadky nahliadnete do zákulisia farmy a okrem informácií o chove zvierat a ich živote na farme sa dozviete aj o pôvode potravín, ktoré normálne kupujete v supermarkete.

Od jari do jesene tu deti objavujú čaro prírody hravou formou a doslova všetkými zmyslami. A ešte vás tam budú rozmaznávať miestnymi pochúťkami a koláčmi. Kto by tomu odolal?

Na vlnách adrenalínu vo Viedni

Ak vaše deti neodolajú adrenalínovým výzvam, nechajte ich pobiť sa s nimi aj vo Viedni.

Lezenie vo vysokých výškach a parkourové kúsky môžu skúšať v lanovom parku na Kahlenbergu, na mestskej pláži Gänsehäufel či na Donauinsel. Rôzne varianty lezenia, rôzne výšky, rozmanité zážitky nad zemou – no nedovoľte im to vyskúšať, keď to láka určite aj rodičov.

Iný druh adrenalínu objavíte na viedenskej letnej sánkarskej dráhe na vrchu Hohe-Wand-Wiese. Svižnosť i kĺzanie vám poskytne zážitok na 850 metrov dlhej trase.

Rýchlosť až do 40 km/hod, 14 zákrut a výškový rozdiel 100 metrov prekonáte počas jednej svižnej jazdy na bobovej dráhe. Čerešničkou na torte pre odvážlivcov bude skok tesne pred cieľovou páskou, ktorý ešte viac rozbúcha vaše srdce či na chvíľu rozladí žalúdok.

Svetové dejiny, svet fauny, svet adrenalínu a hlavne bohatý svet zábavy má Viedeň nachystaný aj pre vaše deti – pre malé, staršie aj pre tínedžerov.

Najdôležitejšie je, aby ste odchádzali s nádhernými spomienkami a podnetmi pre ďalší výlet do svetovej metropoly – aj v rámci vášho voľna a času pre oddych.

Na výlet do Viedne s deťmi a s Bratislava Airport Taxi

Možno zvyknete využívať taxi služby pre vašu komfortnú jazdu na dovolenku, na služobnú cestu, na obchodné rokovanie či na letisko Bratislava alebo na letisko Schwechat.

Vyskúšajte si to, aj keď sa rozhodnete pre váš pohodlný výlet do centra Viedne.

Prvoradé je, ako sa naši klienti počas akejkoľvek cesty s nami cítia. K celkovému pohodliu jazdy v limuzíne prispieva priestrannosť v zadnej časti osobného vozidla, pohodlné a nastaviteľné sedadlá s opierkami, automatická klimatizácia či počúvanie hudby z kvalitného audio systému.

Chcete ísť na výlet do taxi wien bratislava viacerí, resp. 2 rodiny? Máte na výber vozidlá pre 4 osoby, pre 5 až 8 osôb, ale aj pre 9 až 17 osôb.

A odvezieme aj celý zájazd, ak potrebujete zabezpečiť transfer z Bratislavy (centra mesta alebo letiska) do Viedne (centra mesta alebo na letisko Schwechat).

Možností je niekoľko a bezpečie, komfort a pohodlie, ktoré je na prvom mieste, za to istotne stojí.


Zdroje: https://www.wien.info/de/ganz-wien/familien, https://www.shutterstock.com/