Monday, June 13, 2022

Vydajte sa s Bratislava Airport Taxi do Viedne po stopách Sisi

Vytvorte si vlastný tematický výlet do Viedne. Ak ste fanúšikom monarchie či cisárovnej Alžbety, vydajte sa viedenskými ulicami po stopách nesmrteľnej Sissi. Už vaša cesta z Bratislavy do Viedne v luxusnej limuzíne Bratislava Airport Taxi vás pripraví na prepych a majestátny život na cisárskom dvore. Vo Viedni je min. 8 zaujímavých miest, prepojených so životom slávnej cisárovnej.

Súkromná transferová taxi služba na trase Bratislava (centrum mesta alebo letisko) - Viedeň (centrum mesta alebo letisko Schwechat) vám poskytne komfortnú a bezpečnú osobnú dopravu. Vy sa naplno venujte svojim plánom a zbieraniu unikátnych zážitkov - z dovolenky, z krátkeho výletu alebo služobnej cesty.

Každý deň prepraví Bratislava Airport Transfers niekoľko desiatok turistov či obchodných cestujúcich, aby boli vo svojom cieli spoľahlivo, včas a bez stresov.

Čo si naplánujte do viedenského výletu po stopách cisárovnej Sisi? Určite si urobte týchto 8 zastávok, aby ste získali dokonalý obraz života na cisárskom dvore v 19. storočí.

1. Prepychové rezidencie - zámok Schönbrunn a Hofburg

Zámok Schönbrunn, bývalé letné sídlo Habsburgovcov, je bezpochybne jeden z najkrajších barokových komplexov v Európe. U turistov boduje úchvatnými cisárskymi reprezentačnými miestnosťami a veľkolepou záhradou.

Vysoká historická hodnota hradného komplexu, jeho jedinečnosť i honosné zariadenie prispeli k tomu, že dnes je Schönbrunn zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Pokiaľ bola Sisi vo Viedni, prechádzala sa komnatami práve tohto unikátneho zámku a jeho nádhernými zámockými záhradami. So svojím manželom cisárom Františkom Jozefom I. mala k dispozícii 1441 miestností, z ktorých si dnes prezriete 45.

Viac ako 7 storočí vládla Habsburská ríša z Hofburgu. Pôvodne stredoveký hrad z 13. storočia, ktorý prebudovali Habsburgovci na honosné sídlo, dodnes pripomína gotická hradná kaplnka.

Priamo v strede Viedne môžete počas návštevy súkromných komnát a reprezentačných miestností obdivovať pompéznosť a nádheru každodenného života bývalej cisárskej rodiny.2. Zámocké záhrady Schönbrunn a Gloriette

Ďalšie unikátne miesta prepojené so Sisi sa nachádzajú v záhradnom areáli zámku Schönbrunn. Nádherné zámocké záhrady plné pôsobivých fontán, pamätníkov, stromov a rozmanitých kvetov si môžu návštevníci obzrieť počas celého roku (a zdarma).

Na konci zámockých záhrad vás prekvapí zaujímavá stavba, tzv. Gloriette s výhľadom na celú Viedeň.

Súčasťou palácového parku sú aj cisárske kočiare, oranžéria, ZOO, palmový a púštny dom, bludisko a ďalšie atrakcie, ktoré sú spoplatnené.

No vyzerá to tak, že na zámku Schönbrunn a v jeho záhradách sa pekne zdržíte.

3. Múzeum Sisi v Hofburgu

Veľkosť zámku Hofburg dáva v súčasnosti priestor aj pre Múzeum Sisi. To sa nachádza v tzv. cisárskych apartmánoch. Súčasťou expozície je veľa predmetov z jej bežného života, ako aj skutočných relikvií - od prvého mliečneho zuba až po pilník, ktorým ju zabili.

Ideálne miesto pre navnímanie reálneho života nezabudnuteľnej Sisi.

4. Augustinerkirche - "svadobný" kostol cisárovnej Alžbety

V blízkosti Hofburgu sa vypína ďalšia stopa zo života cisárovnej Sisi. Augustinerkirche - kostol, kde sa 24. apríla 1854 vydala Sisi za cisára Františka Jozefa I..

Dôležité je spomenúť, že v tomto kostole sa sobášili viacerí významní panovníci Rakúsko-Uhorska.

Vedeli ste, že v útrobách kostola sa ukrýva aj tzv. srdcová krypta, ktorá stráži v strieborných urnách 54 sŕdc Habsburgovcov? Skutočne fascinujúca vec.

5. Volksgarten a pamätník Sisi

Verní fanúšikovia cisárovnej Sisi nesmú vynechať jej pomník v tichu parku Volksgarten.

Park na Ringstrasse vo francúzskom barokovom štýle i forme anglického parku ohúri návštevníkov krásnym kútom - ružovou záhradou.

Keď rozkvitne viac ako 3000 kríkov cca 400 druhov ruží v bývalej cisárskej ružovej záhrade, je to skutočná pastva pre všetky zmysly. Určite by bola uchvátená aj samotná Sisi.


6. Fialová pochúťka Sisi z Demel

I napriek tomu, že si Sisi veľmi starostlivo držala svoju líniu, sladkostiam a hlavne fialovej zmrzline z bývalej k.u.k. Hofzuckerbäckerei neodolala.

Bravúrne riešená vitrína bývalého dvorného cukrára Demela pozýva na sladké maškrtenie okoloidúcich aj dnes.

Po 200-ročnej tradícii jednej z najvychýrenejších viedenských kaviarní a cukrární obsluhuje v K. & K. Hofzuckerbäcker Demel na Kohlmarkte stále len ženský personál a oslovuje vás v 3-tej osobe.

7. Kapuzinerkirche - posledná cesta cisárovnej Alžbety

Život cisárovnej Sisi ukončil v roku 1898 atentátnik v Ženeve. Jej posledná cesta sa tak symbolicky skončila v cisárskej krypte (Kaisergruft) pod Kapuzinerkirche (po boku manžela a syna Rudolfa).

Cisárska krypta, v ktorej sa pochováva od roku 1633, je určená členom bývalej rakúskej dynastie Habsburgovcov. Počas ich panovania tu našlo miesto posledného odpočinku 149 Habsburgovcov, z toho 12 cisárov a 19 cisárovien.

Tieto miesta sú tiež sprístupnené turistom a verejnosti vo forme hodinovej prehliadky.

8. Ako bývala cisárovná Sisi? Dnes v Möbelmuseum Wien

Pokiaľ máte ešte čas a chuť a ste zvedaví, aký nábytok mali na cisárskom dvore, nazrite za múry Möbelmuseum Wien.

Expozícia "Die Couch des Kaisers" poskytuje unikátne pohľady na používanie nábytku v časoch Habsburgovcov a dnes.

Určite sa pobavíte rôznymi kuriozitami, ako napr. pľuvadlo, cisársky putovný trón či časťami zariadení statku cisárovnej.

Dokonca je tu stála expozícia "Sissi vo filme", ktorá vás prenesie do zákulisia svetoznámej trilógie z 50. rokov s Romy Schneider. Vedeli ste, že až vplyvom tohto filmu sa meno cisárovnej ustálilo s dvojitým s - Sissi?

Transferová súkromná taxi na letisko bez zbytočných zastávok

Na spoznanie života cisárovnej Sissi máte asi 8 zastávok naprieč Viedňou.

Pre pohodlnú cestu z vášho domova či hotela do Viedne alebo na letisko Bratislava, Schwechat, Budapešť a Praha nebudete potrebovať žiadnu zastávku.

V čase, ktorý si dohodnete pri online objednávke vašej jednosmernej/transferovej jazdy s Bratislava Airport Taxi, nasadnete do pohodlného taxi a zaveziete sa priamo do vášho cieľa.

Či rodina, či viac rodín, či partia priateľov alebo celý zájazd, všetkých vás spoľahlivo a bezpečne odvezieme 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Stačí kliknúť na web a objednať si vašu službu taxi Vienna Bratislava. Podčiarknite luxus vašej dovolenky, výletu či odborného seminára už na začiatku.

Zdroje:

https://www.wien.info/de/sightseeing/sehenswuerdigkeiten/imperiales/sisi-in-wien-358962

https://www.shutterstock.com/